Dave Storm - Lõuna-Aafrikas maailmakuulus

Written by Ermo on Aug 29, 2018

  • Twitter
  • Facebook


  1. Millal alustasid oma DJ-karjääriga?
    Ei mäletagi täpselt. See võis olla kuskil paarkümmend aastat tagasi.. 1996 äkki?
  2. Milline su esimene DJ-keikka oli?
    Ojaa, siis olid ajad. Viimsi Talveaed, Lucky Luke, Piraat. Ma täpselt ei oska öelda, kus see päris esimene keika aset leidis, aga kuskil nimetatud kohtades see tõenäoliselt oli. Sealt edasi sain üks hetk Club Hollywoodi residendiks ja seal mängisin juba väga tihti - 7 korda kuus. See oli minu esimene selline “päris” oma koht.
  3. Mis ajal see residentuur umbes alguse sai?
    Jällegi, raske seda kuidagi numbritesse panna. Ma võin valetada praegu, aga - 15 aastat tagasi ehk? Siis olid residendid seal (Raul) Saaremets, (Meelis) Meri, DJ Kolzar ja äkki DJ MK? Mina mängisin põhiliselt laupäeviti. Tuli ette ka 8-tunniseid sette, 22st 6ni.
  4. Kirjelda oma kõige ägedamat kogemust / mälestust DJ-na üles astumisest?
    Väga hästi on meeles üks esinemine Pretorias, Lõuna-Aafrikas. Meil oli James Wertziga tehtud selline lugu nagu "Happy Ends", mis kuidagiviisi läbi Briti plaadifirma jõudis Lõuna-Aafrikasse ja sellest sai seal kohapeal house ringkondades korralik hitt. Ma ise sellest esialgu ei teadnudki midagi, kui ühtäkki tahtis Facebookis korraga hästi palju lõuna-aafriklasi sõbraks saada. Ja sealt edasi hakkasin juba promootoritega suhtlema, kes mind päris mitmel korral Lõuna-Aafrikasse tuuritama kutsusid. Ja see üks keikka Pretorias oli ikka eriti vahva, sest kogu see kamp, kes seal kohapeal oli, teadis meie lugu peast. Ma võisin heebli maha tõmmata ja kõik jätkasid laulmist.

     Dave Storm feat. James Wertz - Happy Endz
    Dave Storm feat. James Wertz - Happy Endz
  5. Kes on su praeguse hetke lemmik DJ?
    Ma kuulasin Hispaanias Danny Howellsi setti ja väga meeldis. Mõnus atmosfääriline kulgemine, aga samas selline hea drive oli sees. Teda võiks hea meelega veelkord kuulata. Ja KiNK muidugi - tema lived on väga ägedad. Suureks eeskujuks. Isegi pürgin praegu live-settidega lavale ja see mees on täiesti omaette klassist. Ilmselt veel Todd Terje, teistest pisut erinev jällegi. Veel tahaksin välja tuua Dennis Ferrer'i - olen teda Amserdamis kuulanud ja Hispaanias, Ibizal. Muusika võib-olla ei olegi päris minu maitse, aga seti ülesehitus ja energia super.
  6. Kuidas valmib üks täispikk DJ-set? Kuidas sa selleks ettevalmistud?
    Vaatan jooksvalt publiku pealt. Olen näinud, et paljud teevad iga esinemise jaoks eraldi kataloogid. Ma seda ei harrasta. Mingid ettevalmistused ma muidugi teen, kuid see piirneb pigem sellega, et kuulan läbi mulle saadetud promod ning virtuaalsest muusikapoest soetatud uue materjali.

    Tänapäeval on ju lihtne oma muusikat kaasas vedada - pole vaja mingisuguseid suuri plaadikohvreid. Kõik mahub mälupulga peale. Saad kogu oma muusikavara kaasa võtta ja kohapeal otsustada, mis see vaib endast kujutab ja selle järgi valid teekonna. 
  7. Kui sinust ei oleks saanud DJ, siis mis ametit sa selle asemel peaksid?
    Ma ei ole selle peale väga mõelnud. Elu on läinud nii, nagu ta on läinud. Tegelikult on bänd tegemata jäänud. See on jälle selline omamoodi tore unistus. Mul on tegelikult telerežissööri haridus, aga selles vallas midagi kripeldama ei ole jäänud.
  8. Mida sa peale DJ-ameti elus veel teed?
    Ma aeg-ajalt teen stuudiotöid - mingi aeg tagasi helindasin Eesti seriaale. Olen päris palju teinud raadioreklaame. Ja pean sellist kohta nagu "Peatus", Telliskivis. Seal on suviti palju toimetamist. Suur terrass ja kaks renoveeritud rongivagunit.
  9. Sinu praeguse hetke suurimad väljakutsed muusika vallas?
    Hetkel toimetan uue live projekti kallal, kus mul on palju erinevaid masinaid - sämplereid, süntesaatoreid, trummimasinaid, millega reaalajas muusikat loon. Kui DJ-na on sul lood paigas, opereerid nendega ja salvestusi muuta ei saa, siis live võlu on selles, et kohapeal sünnib ideedest ja luupidest reaalajas sisuliselt uus lugu. See on hetkel selline südameasi ja põnev väljakutse. Olen seda ette valmistanud paar aastat, otsinud õiget riistvara ja workflow’d, pusle hakkab vaikselt kokku saama.
  10. Sinu hetke lemmik lugu?
    Vanasti oli hea - siis olid vinüülid ja tänu kujundusele ja kõik jäi "põmm" meelde. Aga nüüd mängid failide pealt, mis jooksevad pisikesel ekraanil ning visuaalne suhe puudub. Sellepärast on nüüd ja praegu sellele väga raske vastata. Kas just absoluutne lemmik, aga meelde on jäänud Sebastian Leger’i uus lugu All Day I Dream plaadifirma all. Pisut erinev, kui enamus klubikraam, mis praegu välja paisatakse. Selliseid lugusid on aina vähem, lood on aina lihtsamad.

    Sébastien Léger - Lost Miracle
    Sébastien Léger - Lost Miracle
  11. Hinda tänast Eesti ööelu taset. Nimeta 1 asi, mis on hästi ja mis halvasti?
    Võib-olla publikule on hea see, et selliseid väiksemaid kohakesi on päris palju juurde tekkinud. Promootorid on aktiivsed ja on üritusi, mille vahel valida. Loomulikult tänu sellele on DJ-sid väga palju juurde tulnud. Miinuseks sellepuhul see, et kuna kohad on väikesed ja neil ei ole võimalik liialt heli- ja valgusproduktsioonile panustada.
    Mina isiklikult sooviks, et oleks 1-2 klubi juures. Sellist Studio tüüpi, professionaalset, hea programmi, heli ja valguspargiga. Paraku see Eesti mastaabis ei ole see võimalik. 
  12. Milliseid artiste pead aegumatuteks klassikuteks?
    Michael Jacksonit? See kindlasti on üks artist, kes oli, on ja jääb. Vahet pole, mis loo sa valid - kogu tema looming on aegumatu. Nii lihtsalt on.
    Hetkel aktiivselt tegutsevatest artistidest meeldib mulle veel Justin Timberlake. Vaatamata sellele, et ma pop-muusikaga väga kursis ei ole, aga temas tundub midagi olevat. Kas temast saab samasugune ikoon, nagu George Michaelist või Prince'st, ma ei tea.. Ilmselt mitte. Veel viimase aastakümne artistidest.. Amy Winehouse ehk?